Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre gönderilecek.

Giriş

Kayıt Ol


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Güzellik Merkezi İsimleri

Güzellik Merkezi İsimleri

Güzellik merkezi isimleri ve logo seçim önerileri

Güzellik merkezi açma kararından açtığınız güne kadar bir sürü prosedürü gerçekleştirmeniz gerekecektir. Prosedür gereği gerçekleştirdiğiniz işlemler maddelere göre sıralanıp sizin çokta kafa yormayacağınız şeylerdir. Yapacağınız birçok işlem sizin bütçeniz ve aldığınız eğitim ile daha sınırlı hale gelebilir. Bir çerçeve içinde belirlediğiniz teknik adımlar gerçekleşecektir. Ama güzellik salonunuza seçeceğiniz isim tamamen sizi yaptığınız işi yansıtacaktır. Güzellik salonunuza seçeceğiniz isim ile marka olabilirsiniz. Güzellik salonunuza seçeceğiniz isim çok önemlidir. O zaman gelin güzellik merkezi isimi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım.

1- Güzellik Merkezi

1- Güzellik Merkezi

Öncelikle seçilecek ismin kısa olması akılda kalıcılığını arttıracaktır. Seçeceğiniz isimin anlamını bilmeniz güzellik salonunuza göre belirlemeniz önemlidir. Güzellik merkezlerine kendi diliniz dışında ülkenizde yaşayan kişilere de hitap edecek şekilde yabancı isim kullanabilirsiniz. Güzellik salonlarınıza yabancı isim de verebilirsiniz ama verirken ya herkesin aşina olduğu bir isim seçmeye ya da çok bilinmese bile kafiyeli olmasına dikkat edilmelidir. Seçeceğiniz dildeki kelimelerin anlamlarını iyice araştırdıktan sonra koymanızda fayda var. Çünkü o anda size kafiyeli, uyumlu, kolay gelebilecek bir kelime kullanacağınız dilde olumsuzluk, ahlak dışı ve kötü bir anlama gelebilir.

Bir diğer seçenek de kendi isminizi kullanmanız. Güzellik merkezinizi açarken kendi isminizi de kullanmak isteyebilirsiniz. Kişisel isim seçimlerde aynı isme rastlamanız mümkün olabilir. Yine de kullanmak istiyorsanız ya kullandığınız logoyu ya da soy isminizi de dahil edecek şekilde ufak dokunuşlar eklemelisiniz. Güzelliğe dair içinde güzellik manaları içeren kelimeleri seçmeniz daha iyi olacaktır. Bunların dışında tabi ki uzun salon ismi düşünebilirsiniz illa kısa olması gerekiyor diye bir kural yok. Uzun seçilen güzellik merkez isimleri de kendi içinde uyumlu, ses benzeşmesi gibi noktalara dikkat edilirse seçiminde ve akılda kalıcılığında olumsuz etki yaratmaz.

İsim seçmenin bir diğer önemli noktası

İsim seçmenin bir diğer önemli noktası güzellik merkezinizin logo ile bağlantılı olacak olması. Bir çiçek ismi seçtiğinizi düşünün logonuz da bu sayede daha kolay bir şekilde şekillenecektir. Logo hazırlamak herkesin yapabileceği kolay bir şey değildir. Logo tasarlarken nelere dikkat edilmeli ve logo kimlere tasarlatılmalı onlara bir bakalım.

Genel bir bakışta logo seçiminin sade olması logoyu dikkat çekici yapar. Bütün büyük firmalara baktığımızda sade logo seçimi dikkat çekici değil mi? Logo tasarımında sadelik demek verilmek istenilenin kolayca alıcı tarafınca görebilmesi demektir. Logo boyutu da logonun kullanılacağı alana göre değişiklik göstermektedir. Eskiden internet sitelerinde yer verilecek logolar 72dpi, baskı logoları 300dpi idi. Günümüzde logoların vektörel tasarımı ise bu boyutları neredeyse ortadan kaldırmıştır. Yani buna göre eğer logonuzu internet sitenizde kullanacaksanız daha küçük boyutlarda tasarlatmakta fayda var. Fatura, antetli kağıt, kartvizit gibi ürünlerde ise logo kalitesinin daha yüksek olması gerekir. Tasarlanan logoların çok yönlü kullanılabilir olmasına önem gösterin. Logo da farklı yazı sitilleri çok dikkat çekici olabilir ama okunaklı ve bilindik yazı stilleri seçilmesi tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde anlaşılmaz ve zor okunan logo tasarımı ile karşı karşıya kalırsınız. Logo tasarımı güzellik salonunuzu net şekilde ifade etmelidir.

Rakip güzellik salonlarından farklı ve akılda kalıcı olmalıdır. Logo tasarımlarında benzerlik fark edilebilir özellikle renk seçiminde teknik açıdan renk tonu sektörü temsil ettiği için bu normaldir. Kısaca logonuz güzellik salonunuzu nasıl çalıştığınızı ve ne yaptığını anlatır nitelikte olmalıdır. Logo tasarımına geçmeden sektördeki bu alanda var olan logo ve logo tasarım firmalarının yaptıklarını incelemenizde fayda vardır. Sizi yansıtacak olan bu detay bir daha değişmeyeceği için seçimde dikkatli olmalısınız. Güzellik salon tanımı ve logo tanıtımını güzel bir şekilde yapmanız gerekecektir. Bu başta size ufak bir maliyet olarak karşınıza çıksa da ilerde müşterinin aklında kalmanız sizi logo değişikliğinden ve değişimden kurtulmuş olacaksınız. Logo tasarımında küçük tereddütlere bile yer vermeyin böyle bir durumda değişim isteyin. Kesinlikle ve kesinlikle güvenilir ve bu işi yapan firmalara veya çalışanlara logonuzu tasarlatın.
Aşağıda örnek olması açısından birkaç tane sade ve karışık logo tasarımına yer vereceğim.

Güzellik Merkezi İsim Logosu

2- Estetech Güzellik Merkezi İsim ve Logosu

Estetikliği baz alan bu güzellik salonunda yaptıkları işi en iyi ve yalın şekilde tasarlatılmış bir logo olarak Resim 2 de karşımıza çıkıyor.

3- Yonca Güzellik Salonu İsim ve Logosu

Yine sade akılda kalıcı ve logoyla uyumlu bir güzellik merkezi isim seçeneği. Her ne kadar logoya fazla önem gösterilmese de sade tasarım ve tasarımda kullanılan siyah-beyaz renk uyumu akılda kalıcılığını arttırıyor. Özellikle kartvizitler için uygun bir seçim. Her ne kadar güzellik merkezleri için pembe ve tonları renk seçimi olarak tercih edilse de siyah ve beyaz klasik seçimi de olumlu etki yaratacaktır.

4- Su Güzellik Salonu İsim ve Logosu

Bu örnekte de gördüğünüz gibi farklı yazı stili seçimi isim karmaşasına seçilen renk uyumu da oldukça zıt ve güzellik merkezlerinin tercih ettiği renk seçimini karşılamıyor. İsim yazı stilinden su mu yoksa sır mı olduğu net anlaşılmıyor. Logonun karmaşık olmaması demek kullanacağınız ister internet sitesi olsun ister broşür olsun yer alacağı yerde karmaşıklığa yer vermemesi ve hoş görünmesi gerekir. Resim 4’teki logo tasarımı pek tercih edilen bir tasarım değildir.

Örnek bazı güzellik salonu isimleri ve logoları :

Ota güzellik merkezi

Ota güzellik merkezi isimleri

anatolia güzellik merkezi şubeleri

Anatolia güzellik merkezi şubeleri

Ncity Güzellik merkezi

Ncity Güzellik merkezi isimleri

nexus güzellik merkezi zeytinburnu

nexus güzellik merkezi zeytinburnu

A plus güzellik merkezi

A plus güzellik merkezi isimleri

Perfetto güzellik merkezi Gebze

Perfetto güzellik merkezi Gebze

Hakkında kuaforisimleri

Leave a reply