Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre gönderilecek.

Giriş

Kayıt Ol


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Güzellik Salonu Açmak !

Güzellik Salonu Açmak !

Güzellik salonu açmak ve kuaför salonları açılışılar özellikle son yıllarda hızla gelişmektedir. Elbette teknolojinin gelişimi daha büyük yerlere taşınma, hava kirliliği sağlıksız beslenme gibi nedenlerden ortaya da çıkabilecek sorunlardan yola çıkarak, insanların kendilerini daha iyi hissedebilecek ve daha iyi hizmet alabileceği güzellik salonları açılmaktadır. Türkiye’de yapılan araştırmalar sonucu endüstri alanında kuaför ve güzellik salonlarının yılda 1,5 milyar dolar üstünde bir kazanç elde ettikleri sonuçlara yansımıştır. Bu büyük rakamlara dahil edilmeyen 7 milyon dolarlık profesyonel güzellik ürünleri de yer almaktadır.

Kuaför ve berber salonlarıyla karşılaştırdığımızda güzellik salonları kullandıkları teknolojilerden de yola çıkarak son yıllarda önemli gelirler elde etmektedirler. Eğer daha karlı bir iş yeri açmak istiyorsanız kuaför & güzellik salonu veya berber & güzellik salonu gibi birleşimden yararlanabilirsiniz. Güzellik merkezlerinin müşterileri genellikle üst gelir grubunda yer almaktadır. Güzellik merkezleri ile ilgili bütün çalışmalarda kar marjları çok yüksektir ve bu kapsamda ortalama bir iş yüküne sahip güzellik merkezleri aylık 40 bin liraya kadar net gelir elde edebilmektedir.

Güzellik Salonu Açmak !

Ülkemizde özellikle son birkaç yıldır güzellik salonlarının artışı görünür bir şekilde artmıştır. Son on yıl içerisinde sadece büyük ve gelişmiş şehirlerde değil küçük bölgelerde de bile güzellik salon açılışı artmıştır. Güzellik salonu açarken profesyonel ve gerekli ihtiyaçlara göre salonu açmak dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Güzellik salonu açmak karlı bir iş fikridir. Profesyonel olarak bu işi yapmak bütün girişimci ve yatırımcılar için ciddi gelirler sağlamaktadır.

Her girişimcinin güzellik salonu açması tabi ki mümkün değil. Sağlık Bakanlığı’nın ilgili il müdürlüğüne güzellik sertifikasına sahip tabiplerin başvurusu ile onay alınabiliyor. Gerekli eğitim ve sertifikalara sahip değilseniz güzellik salonu açma fikri sizin için uygun olmayacaktır. Bu durumda bu sertifikaya sahip biri ile de çalışma yapabilirsiniz. Bu işlemler sırasında takip edeceğiniz işlem prosedürlerini de göz ardı etmemeniz gerekir.

Güzellik salonu açmadan önce elinizdeki sermayenizin hayallerinizi ne kadar gerçeğe dönüştürdüğüne bakmanız gerekecektir. Güzellik salonu açmaya karar verdiyseniz öncelik sunulacak olan hizmet ve ürün boyutlarını tanımlamaktan başlar.

İşte müşterilere sunulan en yaygın hizmetler ve ürünler:

Epilasyon: İstenmeyen tüylerinizden farklı teknolojik tekniklerle kurtulma hizmeti
Cilt Bakımı: Uzman ekip ve profesyonel ekipman ile doğal bakım ürünlerinin cildinizde sağlıklı, temiz ve canlı görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.
Zayıflama: Uzman eşliğinde bölgesel zayıflama, rahatsız edici yağların parçalanması ve yok edilmesine dayanan hizmet.
Kalıcı Makyaj: Mikro Pigment Uygulaması mikro steril şartlarda derinin alt kısmana doğal ve mineral renklerin uygulanmasını sağlıyor.
İpek Kirpik- Kirpik Liftingi: Güzelliğinizin tamamlanmasını istiyorsanız doğal bir görünümle ipek kirpiklere lifting işlemiyle de daha dolgun ve kıvrık kirpiklere belirli bir süre içinde kavuşabileceğiniz hizmet.
Manikür-Pedikür: Her iki uygulamam da kadın ve erkeklerin son dönemlerde tercih ettiği güzellik bakımı. Birçok kişiye kolay gibi görünse de el ve ayak bakımın yanlış veya eksik yapılması el ve ayak bakım ve sağlığı açısından istenmeyen sonuçlar doğurabilir.
Vücut peelingi: Vücut bakımı ve bitkisel bakımlarla daha canlı daha güzel bir vucuta kavuşmanızı sağlıyor.
Masaj ve aromaterapi: Uzman masörlerle yapılan masajla rahatlarken güzel kokulu doğal özdeklere yapılan sağaltımla yenileten bir hizmet.
Sıcak taş terapisi: Bir masaj tekniği olan bu terapi yönteminde sıcak taşlardan emilen ısı kan dolaşımını arttırarak hücrelere daha çok kan hücresinin iletilmesine yardımcı olurç
Akupunktur ve refleksoloji: Akupunkturla belli noktalara temasla sizi rahatlatan hatta zayıflamanıza yardım ederken, refleksoloji ile vğcuttaki gerilimi almak ve nerolojik hastalıklara destek tedaviyi sağlar.
Yaşlanmayı geciktirme: Cilt hücre yenilenmesi, cildin nem dengesinin sağlanması, cilt enzim dengesi, cilt elastikiyeti sağlanır. Kişinin kendisini daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar.

Yukarıda bahsedilen güzellik işlemlerinden daha fazlası veya daha azını işletiminizde barındırmak tamamen bütçenize, yer verdiğiniz ekipmanlara ve personellere de bağlıdır. Yapamayacağınız işlemleri sunmak veya yapmaya çalışmak iş alanınızda olumsuzluklara, vakit kaybına ve itibar zedelemesine kadar gidebilir.

Güzellik Salonu açarken Nelere Dikkat Edilmeli

Güzellik salonu açmak için seçeceğiniz lokasyon güzellik salonunuz açısından önemli pazarlama unsurlarından biridir. Lokayson seçimi önemlidir evet ama önemli olan aldığımız eğitim ve müşteriye sunulan hizmetin birleşimi ile tatmin ve takdir alarak işe devam edebilmektir. Sağlığımızı önemli derecede etkileyecek bu sektörde nasıl ve nerde bir yer açtığımız önemli rol alacaktır. Güzel, nezih veya şirin bir yerde bir işletme açmanız sizlere gelecek olan müşteri kitlesini de belirleyecektir.

Sizler de güzellik salonu için ne kadarlık bir alan gerekli diyorsanız en az 100-200 metrekarelik bir alana ihtiyaç vardır. İşlek caddeler, pasajlar, iş hanları, hatta avmler bile etkili bir alan olacaktır. Park alanları, yaya geçitleri insanların sık uğradığı yerlerde salonunuzu açmak avantaj sağlayacaktır. Daha küçük ve sevimli yerler başta var olan sermayenizi korumak ve daha çok tasarruf sağlamanız açısından ideal olacaktır.

Kiralanacak yerler bölgeden bölgeye fiyat aralığını da etkiler. Güzellik salonu için seçeceğiniz yerin ne zaman yapıldığı sağlam yapıda olması rutubetli olmaması dikkat edilmesi gereken özelliklerdir. Ya da seçilen binanın gereksinim veya iyileştirilmesi için ayrı bir birikiminin olması gerekebilir. Seçtiğiniz binanın tesisatı olmaması taktirde saç yıkama, bakımı ve genel salon temizliği için su tesisatı döşemeniz gerekebilir. Bina iyileştirmesi, iç tasarım, yer döşemeleri, pencere tamirleri, iç-dış tabela ve genel dekorasyon için de harcamaları göz önünde bulundurmanız salonunuzu açarken dikkat edilmesi gereken unsurlardandır.

Güzellik salonunu düzenlerken gerekli ekipmanlar sunacağınız hizmet çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Ekipmanlar arasında idari ekipmanlar da alınmalıdır. Bunlar yazar kasa ve bilgisayar, telefonlar, temel ofis gereçleri, masalar ve mobilyalar da idari ekipmanlar arasında yer alacaktır.

Güzellik Salon Maliyetleri ve İşletmeciliği

Güzellik salonu açmak için sunacağınız hizmetle orantılı kullanacağınız genel ve idari ekipmanlar, salon tasarımı, gerekli teçhizatlar, sunacağınız başlangıç envanterlerine, kiralama, depozito veya satın alma işlemlerinde maliyet hesaplamaları için bir uzmana danışmak işletme için yararlı olacaktır. Güzellik salonlarında tasarım, iç dekorasyon, personel müşteri ilişkisi, steril ortam sağlanması büyük önem arz etmektedir.

Güzellik salonlarında müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Müşterinin yaptıracağı işlemin güvenilir bir ortamda ve uzmanlar tarafından yapılması müşteri memnuniyeti ve güvenilirliğini kazanacaktır. Aksi taktirde müşteri kaybı yaşanabilir bu kazancınıza olumsuz etkileyebilir.

Güzellik salonlarına minimum 4-5 personel çalışmaktadır. Çalışanların sektör deneyimine sahip olması önemli bir detaydır. Personel ve müşteri ilişkisinin kuvvetli olması ve gerektiği zamanda müşteriyi yapılacak işlemler hakkında bilgilendirilmesi istenebilir. Danışma bölümünde yer alan personel bütün tanıtım ve iş akışını yönetme kabiliyetine sahip olmalıdır.

Hakkında kuaforisimleri

Leave a reply