Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre gönderilecek.

Giriş

Kayıt Ol


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Klasik Berber Koltukları – Kıyaslama

Klasik Berber Koltukları – Kıyaslama

Klasik berber koltukları – Maletti / Alpeda / Avrupa Kozmetik kıyaslama

Berber salonlarında kullanacağınız mobilyalar, araç gereçler, malzemeler, ürünler vb. şeylerin hijyen kurallarına uygun, kaliteli ve fiyat açısından size hitap etmesi gerekir. Berber salonlarında olmazsa olmaz berber koltuklarını da alırken dikkat edilmesi gereken birçok özellik vardır.

Sizler için hangi ürünün ne gibi özellikleri olduğunu araştırarak salonlarınızda hangi ürünlerin yer alması gerektiğine göz atalım.

İlk olarak resim 1 : Maletti firmasının ürettiği klasik berber koltukları zerbini serisini inceleyelim. Her berber koltuğunda olduğu gibi kullanımı kolaylaştıracak hidrolik sistemin yer alması dikkate edilecek özelliklerden bir tanesi. Kırmızı pürüzsüz deri tercihi hijyenik açıdan doğru bir seçim. Koltuğun geri kalan kısımları beyaz aliminyum ve çelikten üretilmiş. Bu alanlar da kolay temizlenme özelliklerine sahip. P70322 Maletti 1906 berber koltuğu uzayan hareketli koltuk başına da sahip. Oturma yeri, sırt bölgesi ve kolçaklar poliüreten köpükten olup rahatlık açısından uygun kriterle sahip. Hidrolik sistemi harekete geçirmek için geniş bir kol tasarlanmış. Koltuk genel itibariyle aliminyüm ve krom kaplamalı olup devrilmez sağlam bir yapıya sahip. Sırt ve ayak bölgesi yine ayarlanabilir şekilde üretilmiş. Ayak dayama bölgesi koltuğa bitişik ve bir kısmı kırmızı deri ile kaplanıp dizayn bütünlüğünü sağlamış. Ayak dayama bölgesindeki iki küçük ayak bu bölüm için hareket alanını belirlemek için kullanılmış. Rengi itibari ile modern, tasarımının sadeliği ile de berber salonlarında kolay kullanım ve görüntüsü ile de berber salonlarına canlılık katmak isteyenler için tavsiye edilecek bir model.

2- Alpeda Berber Koltuğu ROYAL BA

Resim 2 : Alpeda Royal BA klasik berber koltukları serisine baktığımızda ithal bir ürün ile karşılaşıyoruz. Barok esintilerinin yer alması berber koltuğuna klasik bir görünüm katıyor. Bununla beraber Alpeda Royal BA ‘da hidrolik sistemle desteklenmiş bir berber koltuğu. Hareketli başlığı oturma ve sırt dayama yerleri sünger ve üzeri deri kaplama. Kullanılan deri de barok işlemelerine uygun olarak seçilmiş olduğundan uyum içinde. Model ve kullanılan detayların uyum ve bütün oluşturması Alpeda Royal BA koltuğunu tercih edilebilir bir model haline getiriyor. Koltuk kolları ayaklar ve diğer bölgeler aliminyüm şase olarak ayarlanmış. Fonksiyonel özellikleri harekete geçirmek için kullanılan kollar da tasarıma uygun olarak daha estetik şekilde tasarlanmış. Dikkat çeken bir nokta ayak dayama bölgesinin kollardan başlayarak devam etmesi. Ayrıca ayak dayama bölgesi çift fonksiyonel özelliğe sahip. Hem deri kaplamalı hem işlemeli hareketli ayak kısmı da dikkat çekiyor. Ayak dayama bölgesi için bir kol, sırt bölgesinin yatırılıp kaldırılması için ayrı bir kol göze çarpmaktadır. Bu kaliteli ve ağır berber koltuğunun hareketlerinde sorun yaşamamak için daha geniş yuvarlak tasarımda siyah çelik paslanmaz taban kullanılmış. Şık, klasik bir model olup berber salonunuzun konseptine göre tercih edebileceğiniz bir üründür.

3- Avrupa Kozmetik Berber Koltukları AK 1101 C

Resim 3 : Avrupa Kozmetiğin ürettiği klasik berber koltukları serisine ait AK 1101 C ürününe göz atalım. Sade bir berber koltuğu olduğu için her salona uygun bir model diyebiliriz. Özelliklerinden bahsedersek. Her modelde olduğu gibi hidrolik sisteme sahip bir model. Hareketli başlık, sırt, oturma ve koltuk kolları sünger içerikli. Siyah deriyle kaplı yüzey yalın bir ifade veriyor. Berber koltuğunun geri kalan kısımları gri renk ve çelikten yapılmış. Ayak dayama bölgesi Resim 1’ deki modelde olduğu gibi tamamen koltuğa bitişik ve tamamen paslanmaz çelikle tasarlanmış. Ağır olan bu berber koltuklarının yere sabitliğini sağlamak için de bu modele yuvarlak çelik taban uygun görülmüş. Ayak dayama kısmı için bütün berber koltuklarında tercih edilen sağ alt kısımda küçük bir kol yer alıyor. Koltuğun yaslanması içinde hemen gerisinde daha büyük hidrolik sistemi harekete geçiren kol yer alıyor.

Yukarda yer alan ürünlere baktığımızda üçü de temel gereksinimleri karşılıyor. Her berber salonu temel aynı ürünleri kullansa da hepsi birbirinden farklıdır. Bu klasik berber koltukları için de geçerli.

Berber salonunuza nasıl bir hava katmak istiyorsanız seçeceğiniz üründe buna uyumlu olmalıdır. Temel fonksiyonel özellikleri sağlıyorsa geriye kalan sizin zevkiniz ve ayırdığınız bütçeye bağlı olacaktır.

Hakkında Didem Kirle

Leave a reply