Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre gönderilecek.

Giriş

Kayıt Ol


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Kuaför Salonu Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Kuaför Salonu Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Kuaför Salonu Dekorasyonu için püf noktaları

Mesleğine aşık hevesli bir kuaförseniz, her gün evden çıkıp saatlerinizi geçireceğiniz yerin size motivasyon azim ve istek depolamasını istiyorsanız elbette ki kuaför salonunuzun dekorasyonu sizin için önemlidir.

Gelen müşterilerinizin yaptıracağı işlemlerde beklerken sıkılmaması, tam tersi “Buraya her gün gelmek istiyorum, içimi açıyor.” gibi cümleler kurması, sizi yine salonunuzun dekorasyonunun ne kadar önemli olduğunu düşünmeye sevk eder. Renkler, tasarım, ışıklandırma, görsellik ve dış perspektiften baktığımızda yakalanan uyum dışarıdan gelecek olan bir müşteri için salonunuza olan ön yargısının değişmesine neden olur.

Türkiye de her geçen gün bir yenisi daha eklenen ve alt dallarından birisi de kuaför salonlarının dekorasyonu olan dekorasyon şirketleri “Gelin birlikte tasarlayalım.” Sloganlarıyla size oldukça yardımcı olmaktadır. Bugün kuaför salonunuzun dekorasyonu için profesyonel bir yardım almak istediğiniz de oldukça geniş bir seçim skalasına sahipsiniz.

Keza ülkemizdeki kadınların kozmetik sektörüne olan ilgisi, bununla birlikte gelişen kıyaslama ve hemcinslerin arasındaki rakipleşme duygusu her sokağın başına bir kuaför salonu ve günde minimum elli müşteriyi de beraberinde getirmiştir. Bu yüzdelere baktığımızda salonunuzun fark yaratması, hali hazırda bulunan bu sektöre karşı olan yeteneğinizin yitip gitmemesi ve her geçen gün sevdiğiniz mesleğinize olan tutkunuzun daha da artması için bir kez daha kuaför salonunuzun dekorasyonunun ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz.

Ortalama son on yıldır sadece kadınlara hitap etmeyen bu mesleğin “Bakım, güzellik, kozmetik, hijyen.” Kavramlarının erkeklere de hitap etmesi ile aynı salonun hem kadın hem erkek bölmelerinin olmasını sağlamıştır. Dışarıdan bakıldığında salonu ikiye bölen bu ortak paylaşım, kuaför salonunuzun dekorasyonu için bir o kadar önemli hala gelmiştir zira içeride olan kişinin o bölmeyi aştıktan sonra “kadın gibi kadın” olması, aynı şekilde erkeğin de “erkek gibi” hissetmesi açısından önemlidir.
Çünkü dekorasyonunuzu salt bir kadın için veya erkek için yaptığınızda iki cinsiyete de hitap etmeniz mümkün değildir.
Kalite, her zaman var olan ve olduğunuz noktayı zirveye taşıyan önemli bir olgudur. Kuaför salonunuzun dekorasyonunu kaliteli, renkli, dikkat çekici hale getirdiğiniz de müşteri sayınızın artması ve bununla birlikte gelmiş olan “diğerlerinden farklı.” Damgası işten bile değildir.

Kuaför salonu dekorasyonu

Kuaför salonu dekorasyonu çoğu zaman özellikle kadınlar için belirleyici bir unsur olmuştur. Çünkü salonunuzun dizaynı gelen müşteriyi ne kadar memnun ederse aynı zamanda da sizden bir o kadar iyi bir hizmet alacağını düşünür.

Renkler, kuaför salonunun dekorasyonu için belirleyici bir unsur olabilir. Özellikle dikkat çeken renkler kullanırsanız salonunuzun önünden öylesine geçen bir müşteriyi bile size çekebilir. Aynı zamanda gelen müşterinin aradığı şey temiz bir görünüm ve hijyenik şartlarsa beyaz sizin ve kuaför salonunuzun dekorasyonu için kurtarıcı olacaktır. Siyah ve bordonun asilliğini de es geçmeyip dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz.

1- Kuaför Salonu Dekorasyonu Renk Kartelası

1- Kuaför Salonu Dekorasyonu Renk Kartelası

Bir kuaför salonunun dekorasyonu ve gelecek müşteri kriteri için önemli olan bir diğer kavram ise “derli toplu.” dur. Salonunuzun dekorasyonunda kullanacağınız göze batmayan, müşterinizi rahatsız etmeyen ve bir o kadar da işlevli dolap seçimi işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Bir kuaförün amacına ve işin ayrıntısına baktığımızda uzun saatlerini orada geçirecek müşteri için koltuk seçimi de salonunuzun dekorasyonunun olmazsa olmazıdır. Duvarlarınıza, dolaplarınıza, salonunuzun genel havasına bir bütünlük katacak olan koltuklar dekorasyonunuzun tamamlayıcı parçalarından biridir. Koltuk modellerine bakabileceğiniz bazı iyi firmalar önerebilirim. Bu firmalar tüm Dünya’ya kuaför mobilyaları anlamında vizyon olmaktadır. Maletti, Alpeda ve Avrupa Kozmetik sektörün öncü firmaları arasında.

Kuaför salonunuzun dekorasyonunu bu prensipleri göze alarak düzenlediğinizde her gün kapısını açtığınız salonunuzdan ayrılmak istemeyeceğinizi siz de fark edeceksiniz. Basit gibi görünen ama gerçekten insanlar üzerinde bir seçim unsuru olan dekorasyon her yaş ve cinsiyetten insanı size getirecektir.

Böyle durumlarda kuaför salonunuzun dekorasyonu için atiklik, yeniliğe açıklık, popüler kültürü baz alan modayı takip ve global bir şirket ile çalışmak sizin hem vizyonunuzu hem de mesleğinize olan bakış açınızı değiştirecektir.

Yüksek tavanlar, kristal aydınlatmalar, sakin veya çarpıcı renkler, taş ya da seramik döşemeler cansız ve ruhsuz olan salonunuza yeni bir kan gibi yayılacaktır. Kuaför salonunuzun dekorasyonu tabi ki bunlarla sınırlı değildir. Dekorasyonu sadece fiziksel bir olgu olarak salonunuza yaymanız son derece yanlış olacaktır. Kristal lambayı ve parlak lake döşemeyi nasıl uyumlu yapıp müşterinizin odağına sunuyorsanız dekorasyonun bir bütün olduğunu o kuaför salonunun döşemesinin sizinle bir bütün olduğunu da unutmamanız gerekir. İşletme sahibi ve mesleğin erbabı olan siz, kuaförünüzde bir devrim yaratmak, tabularınızı yıkmak ve diğerlerinden farklı olgusunu salonunuzun duvarlarına iyice sindirmek istiyorsanız dekorasyona başlarken kendinizi ve çalışanlarınızı da dekore etmeyi unutmamalısınız.

2- Kuaför Salonu Dekorasyonu

2- Kuaför Salonu Dekorasyonu

Salonunuzun dekorasyonu gibi şık, belki otantik belki de çok rahat olmalısınız ama daima işinizi profesyonel gibi yapmaya adapte olmalısınız.

Sınırlı bütçeniz varsa

Kuaför Salonu Dekorasyonu için sınırlı bir bütçeniz varsa ve başından beri bahsedilen “Gelin birlikte tasarlayalım.” Sloganını taşıyan dekorasyon şirketleriyle muhatap olmak istemiyor, onların güncel fikirleriyle ilgilenmiyorsanız salonunuzu kendiniz tasarlamanız da elbette olağan. Günümüzde bugün internet sitelerinden yüz binlerce fikir size ilham olurken aynı zamanda cüzi fiyatlar ve sağlam kalite bahşeden alışveriş sitelerinden de alışveriş yapmanız mümkün. Kendi fikirleriniz, kuaför salonunuzun dekorasyonunu içselleştirmeniz ve daha ev gibi bir ortamla da pekâlâ “Diğerlerinden farklı.”  mantığını yakalayabilirsiniz.

Kendi vizyonunuzu oluşturmak bu kadar kolay, çeşitli imkanlarınız bu kadar elinizin altında ve rakipleriniz bu kadar dişliyken spontane gelişen bir dekorasyonla kendinizi sınırlamamalısınız.

Hitap ettiğiniz müşteri düzeyi, ulaşmak istediğiniz kalite ve altından kalkabileceğiniz bir dekorasyonla birçok rakibinizin önüne geçebilir, kuaför salonunuzun dekorasyonunun getirmiş olduğu dikkat çekicilik ile mesleğinizde yükselebilir ve bununla birlikte bunu eğlenceli bir mevsimsel konsept haline bile getirebilirsiniz. Günümüzde materyalleri bile önemsenmeden rahat ve kalitenin ikinci planda olduğu lakin çok orijinal fikirlerle dekorasyonu yapılmış mekânların çok revaçta ve tercih listesinde birinci sırada olduğunu unutmamalısınız.

Kuaför salonu dekorasyonu bir zevk işi haline getirmek, bunu; kalite, verişmiş olduğunuz hizmete uygun hijyen koşulları, bürünmek istediğiniz kimlik ile birleştirdiğinizde çok yönlü bir çıkış yakalayabilirsiniz.

En baştan bir kuaför salonu açmak, bu mesleği icra etmek ve yaşatmak istiyorsanız ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız artık görünüşe çok değer verilen ve tüm fikir ve algılarımızı buna göre yönlendirdiğimiz bu devirde tam olarak başlamanız gereken nokta açacağınız kuaför salonunun dekorasyonudur.

Sıcak bir görünüm, elegant bir ortam, sade ama çarpıcı, basit ama bakımlı…

Seçeceğiniz ve salonunuzun bürüneceği çok çeşitli seçenekler içerisinde birini seçtikten sonra devamının geleceğini sizde kendiniz göreceksiniz. Kuaför salonunuzun dekorasyonu için gerek profesyonel bir yardım gerekse kendi zevklerinizi baz alacağınız dekorasyon seçiminiz için henüz çok geç kalmış sayılmazsınız, rakipleriniz kadar dişli olmak için bir adım atmalı ve yeteneğinizin yanında bu belirleyici unsuru kullanmalısınız.

Böylece her sabah gelip saatlerinizi geçirdiğiniz bu yerde hem motive olacak, yaptığınız işleri şahlandıracak, hem de iletişim kurduğunuz ve en az sizin kadar bu yerde bulunmaktan mutlu olan müşterilerinizi bir de siz mutlu edeceksiniz.

Basit bir kuaför salonu dekorasyonu diyerek geçmeyin, farkı sizde göreceksiniz.

Hakkında kuaforisimleri

Leave a reply