Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre gönderilecek.

Giriş

Kayıt Ol


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Saç Model Uygulama

Saç Model Uygulama

Saç model uygulama çeşitleri yeri geldiğinde kendilerini tekrar edip kültlüklerini korumuş, yeri gelmiş ilginç modellerle dillerden düşmemiştir. Saç kesim ve bakımı için tarihten bugüne o kadar çok şey yapılmış ve anlatılmıştır ki! Saç modeli, insan saçı şeklidir. Saçların modellenmesi, kişisel bakım, moda ve kozmetik alanının bir parçası olarak görülebilir ancak kültürel ve popüler düşünceler de bazı saç stillerini etkilemektedir. Saç örgüsünün bilinen en eski tasviri yaklaşık 30.000 yıl öncesine dayanmaktadır.
Modern kültürde birçok saç kesimi, bakımı, modeli uygulanıyor. Ama temelde hep var olan şey güzel bakımlı ve canlı saçlar. Kadınlarda güzelleşme yöntemleri daha fazla olsa bile saçlar her iki cinsiyet için süs görevini görüyor. Saç kesimi, bakımı, modeli uygulanırken temel alınan bazı şeyler vardır.

Öncelikle saçın yıpranmış, kırılmış ve cansız kısımlarını kesim olacaksa kesimle almak olmayacaksa saç modeli uygulanırken bu alanları ustalıkla gizlemektir. Birçok kadın saç kesiminden hoşlanmaz, hoşlananlar ise artık saç uzatmakta kararsız kalırlar. Herkes saçını değişik modellerde kullanmak ister. Kısa, küt, uzun, dalgalı, düz v.b. Tabi uygulamak tercih meselesi ondan önce saçınızın kalitesi ve yüzünüzün şekli önemli! Yüz şekilleri oval, kare, yuvarlak, üçgen, ter üçgen, uzun olabiliyor. Saçlarını değiştirerek görünümüne yepyeni bir hava katan kadınlar için saç kestirmek bakım ve yenilenme demektir. Ancak saçları kestirirken modele karar vermek önemli bir sorunsal olup bu esnada kişinin yüz biçimini baz alarak doğru kararı vermesi önemlidir. Çünkü farklı yüz tiplerinin saçlarla olan uyumu da farklı olacaktır. Bu yüzden bu gibi tipiksel yüzlere yakışan belli saç modelleri vardır. Saç modellerine geçmeden önce bu yüz tiplerini tanıyalım ve hangi yüz tipine hangi saç modeli yakışır ve nasıl uygulanır ona göz atalım.

1- Saç Model Uygulama

1- Saç Model Uygulama

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Oval yüz şekline sahipseniz, istediğiniz saç modelini tercih edebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız da kakül kestirebilirsiniz. Oval yüz saç modeli uygulaması için en ideal yüz şeklidir. Ve neredeyse bütün saç modelleri bu yüz tipine yakışır. Kısa saç olarak da yandan ayrılmış asimetrik kesim erkek modeli diye tabir edilen saç modeli de oval yüzlere çok yakışan modeldir. Oval hatlarında yuvarlak kesimlerde bir bütün oluşturur.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Oval yüzler gibi yandan ayrılmış küt veya katlı kesimler de yuvarlak yüzlülere yakışan modellerdir. Geniş yanaklı ve yuvarlak bir yüze sahipseniz katlı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer kısa saç modeli tercih edecekseniz; arkadan öne doğru uzun kesilen saçlar, geniş yanak görüntüsünü kapatacaktır. Gayet uyumlu ve rahat kullanım kolaylığı sağlayacak ve kolaylıkla şekillenebilecek bir model olacaktır.

Kare Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Kare yüz şekline sahipseniz, yüzünüzü çerçeve içine alan saç modellerini tercih etmelisiniz. Çünkü yüz şekliniz keskin hatlara sahiptir. Tek tarafa ayrılmış saçlar yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatarak, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Bol katlı, yüz şekli gibi kare kesim saç modelleri bu yüz tipine yakışacak modeller arasındadır.

Üçgen Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Üçgen yüz hatlarına sahip kişilerde yüzü oval biçimi vermek çok kolaydır. Kibar yüz hatlarına sahip olan bu yüz tipi makas hareketleriyle şekillenen saçlarla yumuşak bir yüz görüntü yakalanabilir. En çok sevilen ve çoğu kadının halen bile tercih ettiği bob saç modeli tam da bu yüzler içindir. Kaküller de bu yüze yakışacak saç modelidir. Fönlü kullanımın yanı sıra bu modelin doğal haliyle de şık ve stil sahibi bir hava yakalamak mümkün.

Kalp Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Çene kemik yapısıyla dikkat çeken bu yüz çok köşeli ve sert bir görünümdedir. Bu görünümü yumuşatmak için uzun modeller kullanmak idealdir. Kalp yüz şekline sahipseniz, saçlarınıza yükseklik katacak kesimler en idealidir. Düz kesimlerden uzak durmalısınız. Yanaklara doğru düşen katlar, hacimli ve kat verilmiş modelle bu yüz tipine uygulanmalıdır.

Uzun Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Uzun yüzlerde kolayca oval yüz tipine girebilir ve oval saç modelleri kullanılabilir. Ön kısımları uzun arkası kısa olan asimetrik lob saç modelleri en uygun model olacaktır.

Yüz tipini ve uygulanacak modeli seçtikten sonra saçın hangi işlemlerden geçebileceğine bakalım.

Eğer saça kesim yapılacaksa saçın temiz ve ıslak olması gerekir. Güzelce taranmış bir saç kesim için idealdir. Saç kesimi alınan eğitime göre değişebilir. Modele göre eşit veya simetrik olması dikkat edilmesi gereken noktalardır. Saç kesim ardından saçın kurutulması şekillendirilmesi ve gereken bakımın yapılması saça uygulanan modelin kalıcılığını arttıracaktır.

Birçok saç modeli için saçınızın uzunluğu veya yapısı uygun olmayabilir. Saçlarınız kısa ise kaynak yapılarak saç uzatılabilir. Kaynak yaptırmak istemiyorsanız çıt çıtlı takma saçlar da kullanılabilir bu sayede saçınız uzun gösterecek istediğiniz şekli saçınız alacaktır.

Kıvırcık Perma Saç Modeli

Kıvırcık Perma Saç Model Uygulama

Saçınızı kıvırcık yapmak istiyorsanız da bir sürü yöntemi var en kolay ve evde de uygulayabileceğiniz saç maşası. Ben saçlarıma zarar vermek istemiyorum diyorsanız bu gidileri çok seveceksiniz iri veya küçük dalgalar yaratmak sizin elinizde! Kalıcı kıvırcıklara sahip olmak istiyorsanız perma aradığınız uygulama olacaktır. Aynı şekilde su dalgası, dalgalı ve kıvırcık yapmak da saçı sarma işlemine dayanıyor.

Saçlarım kıvırcık ama ben düz olsun istiyorum diyorsanız da fön çektirmek, saç düzleştiriciyle düzleştirmek veya kalıcı düz saçlara sahip olmak istiyorsanız brezilya fönü aradığınız uygulama. Kıvırcık yaparken saç bakımını yapmanız gerekecektir ama özel bir şampuan kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Kıvırcık saçlılar hangi yüz tipine sahip olursa olsunlar kısa katlardan kaçınmalı, uzun ve yumuşak kat rotasından ayrılmamalılar. Zira yüzünüze düşen kısa ve kıvırcık katlar gündelik kullanımdaki rahatlığınıza epey gölge düşürebilir. Düz saçlarda ise bu geçerli değildir. Brezilya fönünden sonra özel keratin içerikli şampuanlar kullanılmalıdır. Aksi durumda saç şeklini bozabilir.

2- Brezilya fönü

2- Brezilya fönü

Saç model uygulama da zaman dilimlerine göre farklılık göstermektedir. Moda tekerrürden ibaretse, Lob saçların geri dönüşü sizin için şaşırtıcı olmayacaktır. Son birkaç dönemdir bob saçların önüne geçerek, saç trend listesinin üst sıralarında yer alan Lob saç modeline ilk olarak, 1930’lu yıllarda rastladık. O yıllardan şimdilere uzanan dönemde farklılıklarla tekrar tekrar gündeme gelen Lob saç modellerini sizler için derledik. İşte tarihteki en iyi Lob saç modelleri…

Bir diğer saç model uygulama türlerinden bir tanesi de topuz modelidir. Evet her zaman tercih edilen bir modeldir. Son zamanlarda topuz yerine dağınık ve günlük doğal saç modelleri daha trend durumda. Düğünlerde ise bohem saçlarının uygulanması peri görünümlü beyaz kuğulara daha çok yakıştığını görüyorsunuz. Klasik çizgi dışında orjinallik isteyen saç modellerinde ise renkli saçların dağınık topuz veya kısa saç modelleriyle gelin imajını daha farklı bir noktaya taşıyorlar.Saçları kısa kestirmek büyük bir cesaret ve alışmaksa uzun zaman alabilir. Fakat birkaç haftalık kullanımdan itibaren minyon bir yapıya ne kadar uygun olduğunun ve bambaşka bir hava kattığının farkına siz de varacaksınız.

Hakkında kuaforisimleri

Leave a reply